شیوه آموزشی مگا

« به نام دادار عشق »

تا نهایت می رود بی عیب و کاستچون نهادی خشت اوّل را تو راست

تا به سرمنزل رسی آن سان که خواستباید از اوّل بود راهت صحیح

هر چه روشن تر شود مطلوب ماستراه تعلیم و تعلّم این زمان

 

دکتر حمید آقا تولایی

"خشت اول" نگاهی است متفاوت به آموزش زبان دوّم در کشورمان ایران

در دنیای امروزه که دهکده ای جهانی است، با پیشرفت روزافزون روابط میان فرهنگ ها و کشورهای مختلف، فراگیری زبان دوم به امری ضروری تبدیل شده است.

دنیا در چند سال آینده (همان دنیایی که فرزندان من و شما باید در آن رقابت کنند تا موفق ترین ها باشند)،دنیای تخصص ها خواهد بود...استفاده ازکامپیوتر و برقراری ارتباط با افرادی از ملّیت های دیگر، یکی از ملزومات برای موفق شدن در حرفه ها خواهد بود،پس داشتن "زبان مشترک" یکی از مهارت ها است.(یک باید است).

داشتن زبان مشترک به معنی یادگیری آن زبان و دانش آن می باشد.منظور از" دانش زبان " یادگیری هر چهارمهارت: خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن است؛ که این دانش باید با نظامی "طبیعی" آموزش داده شود.

تمرکز گروه مگا آموزش بر اساس نظام طبیعی یادگیری است.

منظور از "طبیعی" منطبق با سرشت آدمی است، بشر هر جایی از این کره خاکی که زندگی کند و از هر نژادی که باشد، زبان را به صورت "شنیداری" آموزش می بیند که به آن (Auditory learning) گفته می شود. تحقیقات نشان می دهد که کودک از 10 هفته مانده به تولّدش، نسبت به اصوات و زبانهای مختلفی که می شنود، واکنش نشان می دهد. پس زبان آموزی از 7 ماهۀ بارداری، یعنی قبل از تولّد نوزاد شروع می شود و تا حدود 6 ماهگی کودک " فقط " در حال جذب اطلاعات از اطراف است که به این دوران "observation period" یا دورۀ سکوت می گویند و وقتی به 36 ماهگی (3 سالگی ) رسید توان بیان کردن نیازهای اولیه اش را خواهد داشت، کودکی 5 ساله نه تنها به شیوایی صحبت می کند، بلکه به "دستور زبان" مادری خود نیز اشراف کامل دارد. گروه آموزشی مگا بوسیله دوره های آموزشی به تربیت معلمانی می پردازد که زبان دوم را به کودکان منطبق بر اساس نظام طبیعی آنان آموزش می دهد. معلمان گروه آموزشی مگا با گذراندن دوره های روانشناسی رشد کودک، از توانایی های کودک در هر گروه سنی شناخت دقیقی دارند و بر اساس این شناخت و همچنین به کمک موسیقی و نمایش یادگیری زبان انگلیسی را برای کودکان همراه با شادی و تفریح همراه می کنند.

نماد مگا
گروه مگا